World Street Painting viert 10 jaar in Tiel
World Street Painting Festival bestaat dit jaar 10 jaar en dat wordt wereldwijd gevierd. Internationaal straatkunstenaars uit alle windstreken – van Italië tot Mexico en van Japan tot de Verenigde Staten – reizen dit jaar naar twee bijzondere locaties. Vorige week startte het event in Joplin, Missouri (VS), gevolgd door een Nederlandse primeur van 18 tot en met 21 juni het festival in Tiel.
World Street Painting is een jaarlijks festival waarbij internationale street artists live op straat werken. Met kleurrijke krijttekeningen – vaak in indrukwekkend 3D – veranderen zij pleinen en straten in een tijdelijke openlucht galerie in een route door de stad. Bezoekers kunnen niet alleen toekijken, maar ook letterlijk onderdeel worden van de kunstwerken door zich erin te laten fotograferen.
Een decennium van straatkunst voor iedereen
In de afgelopen tien jaar heeft World Street Painting duizenden bezoekers getrokken in binnen- en buitenland. Met thema’s als Vrijheid, Van Gogh, Now Meets Then en de Vrouwenvolleybal WK maakte het festival actuele onderwerpen toegankelijk via kunst in de openbare ruimte. De missie is al tien jaar onveranderd: de steden mooier maken en kunst dichtbij de mensen brengen.
Route 66 in Joplin & opgravingen in Tiel De start van het
Jubileumjaar was in Joplin, Missouri, USA, dat volledig in het teken stond van de iconische Route 66. Kunstenaars brengen bekende Route 66 landmarks tot leven in 3D, de beroemde snelweg in het Schifferdecker Park. Het is de tweede keer dat het festival plaatsvindt in Joplin – een bijzondere terugkeer naar een stad waar kunst en community hand in hand gaan.
In Tiel vindt het festival voor het eerst plaats, met het thema "History of Tiel” vanwege het jubileumjaar 6000 jaar Tiel. De stad, die wereldnieuws werd vanwege de ontdekking van de 4000 jaar oude zonnekalender. De binnenstad vormt het perfecte decor voor kunstwerken die lagen van geschiedenis en tijd blootleggen – alsof ze net onder de straat verborgen zaten. De kunstwerken zullen op tien verschillende plekken in de stad door internationale kunstenaars gemaakt worden. Deelnemende kunstenaars zijn: Jean Marc Navello uit Frankrijk, Gregor Wosik uit Polen, Ossama Nasr uit Syrië, Canaco Matsumoto uit Japan, Rianne te Kaat en Maureen Kolhoff uit Nederland, Ruben Poncia uit Mexico, Fabio Fedele uit Italië, Kerim Musanovic uit Bosnië Herzegovina en Melina Berg uit Duitsland.
Van meester tot community
World Street Painting werkt met een unieke formule: naast internationale meesters en 3D-kunstenaars, is er ook ruimte voor jonge makers, studenten en lokale talenten waarbij kennisoverdracht en samenwerking centraal staan. Ook is er een community contest, waar iedereen mag meedoen – van amateur tot semiprofessioneel kunstenaar. Zo ontstaat een inspirerende wisselwerking op straat.
World Street Painting Tiel - 6000 years of history
18 t/m 20 juni Live 3D Street Painting
21 juni t/m 26 oktober Outdoor expo - 24/7 te bezoeken
26 oktober Community Contest & meester-leerling programma