William Klein wint Outstanding Contribution to Photography Award
Klein, oorspronkelijk begonnen als schilder, fotografeert sinds de jaren vijftig. Hij staat bekend als een vernieuwend fotograaf. Hij werkte jaren voor Vogue als modefotograaf, maar ook als reportagefotograaf was hij succesvol.
Films en boeken
Naast foto’s maakt Klein ook films. Zijn eerste film, Who Are You, Polly Maggoo?, kwam in 1966 uit en nam de modewereld en haar excessen op de hak. Klein heeft tijdens zijn loopbaan diverse prijzen gewonnen. In 1957 won hij de Prix Nadar met zijn boek Life is Good and Good For You in New York en in 1990 mocht hij de prestigieuze Hasselblad Award achter zijn naam schrijven.

Een still uit de film Who Are You, Polly Maggoo? © William Klein
Tentoonstelling
Een deel van zijn werk wordt van 27 april tot 20 mei in Somerset House tentoongesteld als onderdeel van de Sony World Photography Awards Exhibition.