MustSee: Eén dag Venetië in time-lapse en tilt-shift
Het Italiaanse Venetië is een tot de verbeelding sprekende stad. Vrijwel iedereen kent het Piazza San Marco en de gondels op het overal vloeiende water. Joerg Niggli maakte een time-lapse die de Noord-Italiaanse stad van haar beste kant laat zien.
In het filmpje, dat begeleid wordt door romantische filmische muziek, zien we één dag in Venetië voorbij trekken. De vele bootjes en gondels spelen een hoofdrol, ze varen af en aan. Om dat aspect van de Italiaanse stad kun je ook bijna niet heen. Overal is water.
De Zwitser Joerg Niggli schoot het filmpje met zijn Canon PowerShot G10. Door het gebruik van een tilt-shift-effect lijkt de watterrijke plaats net een miniatuurstad.
In de beschrijving schrijft hij dat hij Venetië een fantastische plaats vindt en dat hij die magie die de stad in zich heeft graag met iedereen wil delen.