Lenny Kravitz onthult Leica van $24.000

Lenny Kravitz onthult Leica van $24.000

Fenna Kiebert 1797
Leica heeft samen met rockster Lenny Kravitz een nieuwe limited edition Leica M Monochrom onthuld. De nieuwe, door Kravitz ontworpen camera, die de 'Drifter' wordt genoemd, heeft een faux python-huid.

Limited edition Leica ontworpen door Lenny Kravitz

‘De opvallende speciale editie set viert Lenny Kravitz zijn toewijding aan visuele verhalen en is een eerbetoon aan zijn inspirerende, nomadische levensstijl’ zegt Leica. ‘De aantrekkelijke set is ontworpen met Kravitz's visie van een vrije geest zijn, altijd op de weg zijn en altijd in voor avontuur: de ingrediënten die visuele verhalen creëren.’ 

De set bevat een Leica M Monochrom-camera, een Leica Summicron-M 28 mm f / 2 ASPH en een Leica APO-Summicron-M 75 mm f / 2 ASPH.

Leica-liefhebber

Lenny Kravitz is altijd al een echte Leica-liefhebber geweest en heeft zijn eerste Leica-camera van zijn vader, die als oorlogsjournalist heeft gewerkt, gekregen.

‘Toen ik begon met fotograferen, begon ik gelijk met dezelfde energie als die ik met muziek heb gebruikt’ zegt Kravitz. ‘Ik ging er gewoon voor, ik opende mijn hart en mijn ogen en sindsdien heeft fotografie zoveel vreugde en vervulling in mijn leven gebracht. Met fotografie kan ik een stukje tijd in een foto stoppen. Dat moment leeft dan verder en sterft nooit. Ik vind dat fantastisch.’

Complete set

En naast de camera en lenzen wordt de set ook geleverd met bijpassende accessoires, waaronder een veganistische python-draagriem, bijpassende bruine veganistische lederen draagtassen voor elke lens, veelzijdige zakjes en een bruine "Drifter Traveler" weekendtas.

Naast de camera is er ook een fototentoonstelling ‘Drifter’ in de Leica Gallery in Wetzlar, Duitsland. ‘De fotoserie, geïnspireerd op de nomadische levensstijl van Kravitz, bevat intieme portretten, snapshots, zorgvuldig geobserveerde scènes vanaf de straat en goed gecomponeerde momenten in hotelkamers.’ zegt Leica.

De Leica M Monochrom ‘Drifter’ set is gelimiteerd tot 125 sets wereldwijd en is nu verkrijgbaar bij geselecteerde Leica Stores en Boetieks. Er hangt wel een aardig prijskaartje aan, namelijk $ 23.950.

afbeelding van Fenna Kiebert

Fenna Kiebert | Redacteur

Bekijk alle artikelen van Fenna