75 miljoen Nikkor-objectieven geproduceerd

75 miljoen Nikkor-objectieven

75 miljoen Nikkor-objectieven geproduceerd

Julian Huijbregts
Nikon heeft begin november de mijlpaal van 75 miljoen Nikkor-objectieven bereikt. Het bericht komt vijf maanden nadat het 70 miljoenste objectief uit de fabriek rolde. Per maand produceert Nikon dus een miljoen Nikkor-objectieven.

Kijken we naar de voorgaande mijlpalen, dan zien we dat de productie weer is gestegen. Het is voor het eerst dat Nikon een gemiddelde productie van een miljoen objectieven per maand weet te melden. Vorig jaar bleef de productie op hetzelfde niveau als in het jaar daarvoor.

De nieuwe stijging is mogelijk te danken aan het Nikon 1-systeem. De compacte systeemcamera's van Nikon doen het goed, in Nederland is de fabrikant marktleider in het segment. Ook de objectieven van het Nikon 1-systeem krijgen de Nikkor-naam mee. Nikon geeft echter geen cijfers over het aandeel van de objectieven voor het 1-systeem op het totaal.

Nikkor 75 miljoen

Mijlpalen

  • 50 miljoen - september 2009
  • 55 miljoen - september 2010
  • 60 miljoen - maart 2011
  • 65 miljoen - oktober 2011
  • 70 miljoen - mei 2012
  • 75 miljoen - november 2012