Simon Njami - Ordinary Pain
Noorderlicht 2009
Ordinary Pain
Hoofdtentoonstelling
Locatie:
Der Aa-kerk
Curator:
Simon Njami
Fotografen:
Jodi Bieber (ZA)
Marie-Ange Bordas (FR/BR)
Viviane Dalles (FR)
David Damoison (MQ)
Anabel Guerrero (VE)
Laurence Leblanc (FR)
Mwanzo Lawrence Millinga (TZ)
Aida Muluneh (ET)
Andrew Tshabangu (ZA)
Simon Njami (CH, 1962), oprichter van cultuurtijdschrift Revue Noire en directeur van het Bamako photographyfestival, neemt met ‘Ordinary Pain’ stelling tegen het vluchtige medialandschap.
In de media, betoogt hij, is er geen tijd voor analyse, en te weinig aandacht voor drama dat visueel minder ‘sexy’ is. Njami laat zien hoe er gestreden en geleden wordt achter de coulissen van het wereldtoneel.
De confronterende portretten van onder meer Laurence Leblanc, Aida Muluneh en Jodie Bieber voeren je mee van Cuba naar de vluchtelingenkampen van Afrika, van Tibet naar de townships van Soweto. Zo verhaalt ‘Ordinary Pain’ van gewone mensen die onder moeilijke omstandigheden een menswaardig bestaan proberen op te bouwen
Jodi Bieber (ZA)
Las Canas (2008)
Het verdriet, verlies en de eenzaamheid van HIV besmette drugsgebruikers aan de zelfkant van de Spaanse maatschappij.
Foto © Jodi Bieber
Aïda Muluneh (ET)
Ethiopia: Past/Forward (2008)
Het dagelijks leven in het veelgeplaagde Afrikaanse land, en de rol van religie daarin.
Foto © Aïda Muluneh
Noorderlicht 2009
Ordinary Pain is een hoofdtentoonstelling van de Noorderlicht Fotomanifestatie 2009. Meer informatie over het festival en de overige tentoonstellingen lees je in het Noorderlicht-dossier op onze website.