Redrock Micro maakt EVF voor dslr’s

Julian Huijbregts
Redrock Micro ontwikkelt een externe elektronische zoeker voor dslr’s. Het apparaat is te gebruiken op elke camera die via hdmi een signaal uitstuurt en met name interessant voor filmers.

De MicroEVF is als het ware een externe monitor maar dan uitgevoerd als elektronische zoeker. Het apparaat is te gebruiken op dslr’s met filmfunctie die het sensorsignaal uitsturen via de hdmi-poort. Zo toont de fabrikant de EVF in combinatie met een Nikon D7000, maar ook camera’s als de Canon 5D Mark II, 7D, 550D, Nikon D3s en D300s kunnen er mee overweg.

Hoge resolutie

Met 1280x720 pixels is de resolutie hoger dan de schermpjes op de spiegelreflexen zelf. De EVF is voorzien van een LED-backlight en een interne batterij, die meer dan tien uur mee moet gaan. De MicroEVF gaat 595 dollar kosten, een verschijningsdatum is nog niet bekend.