Oloneo brengt PhotoEngine Beta uit
De Franse software-fabrikant Oloneo komt met een gratis beta van PhotoEngine. Met het bewerkingspakket kunnen afbeeldingen gemaakt met verschillende lichtbronnen samengevoegd worden, om zo achteraf het licht te kunnen bepalen.
Speerpunt van PhotoEngine is de HDR ReLight-functie, waarmee je volgens de makers foto’s de belichting van foto’s compleet kunt omtoveren. Zo kun je lichtbronnen in- of uitschakelen, de witbalans per lichtbron instellen en zelfs van een ‘dagfoto’ een ‘nachtfoto’ maken, aldus de fabrikant. Het pakket kan overweg met raw- en jpg-bestanden en verwerkt deze in 32-bits modus.
Naast de ReLight-functie is er ook een ‘gewone’ HDR ToneMap-functie en een HDR DeNoise-optie, waarbij verschillende afbeeldingen over elkaar gelegd worden om ruis te verminderen.
Download
PhotoEngine Beta 1 is gratis te downloaden op de website van de makers. Wanneer een uiteindelijke versie verschijnt en wat deze gaat kosten is nog niet bekend.