Nikon, SanDisk en Sony willen CompactFlash verbeteren
Om de CompactFlash-kaart te verbeteren stellen de bedrijven voor de PCI Express-interface te gebruiken. Dat moet een theoretische maximale opslagcapaciteit van meer dan 2TB en snelheid van 500MB/s mogelijk maken. De huidige CompactFlash-kaarten zijn begrensd op 167MB/s vanwege de PATA-interface.
Nikon, Sony en Sandisk hebben hun plannen voorgelegd aan de CompactFlash Association (CFA). Deze kan de verbeterde specificaties eventueel vastleggen als nieuwe standaard.
CFast
Het nieuws lijkt opvallend, gezien de CFA in 2008 al een nieuwe verbeterde standaard naar buiten bracht: CFast gebaseerd op de SATA-interface met theoretische doorvoersnelheid van 375MB/s. Ondanks dat zowel Canon als Nikon betrokken waren bij het vaststellen van deze standaard en er al diverse CFast-kaarten op de markt zijn, blijven camera's die er mee overweg kunnen achterwege.