Leica introduceert V-Lux 20 compact met gps (update)

Julian Huijbregts
Leica introduceert een compacte superzoom (25-300mm) met ingebouwde gps. De V-Lux 20 is vrijwel gelijk aan de Panasonic Lumix TZ10. Verschil is met name te vinden in het prijskaartje en de meegeleverde software.

Eind januari introduceerde Panasonic de TZ10. Een 12-megapixel compactcamera met 12x optische zoom, 3-inch lcd met 460.000 beeldpunten en ingebouwde gps-ontvanger. De compact kan handmatig bediend worden en filmt in 720p-resolutie.

Vandaag introduceert Leica de V-Lux 20. Net als andere compacts van de fabrikant komen de specificaties overeen met de Panasonic tegenhanger. Verschil zie je in het ontwerp en het feit dat de V-Lux 20 filmpjes in Motion-JPEG opneemt in plaats van AVCHD. Ook zit er verschil in de meegeleverde software. De Leica V-Lux 20 komt inclusief Photoshop Elements 8.

Testfoto's

Lenstip heeft al een exemplaar van de nieuwe Leica in bezit en plaatste een aantal testfoto’s.


Prijs en beschikbaarheid

Wat de Leica V-Lux 20 in Nederland gaat kosten is nog niet bekend. In Engeland krijgt de compact een adviesprijs van 495 pond. De Panasonic TZ10 heeft een adviesprijs van 399 euro en is inmiddels bij webwinkels te vinden voor zo’n 300 euro.

Update 22-04: Informatie over meegeleverde software toegevoegd.