34 reekalfjes gered door drone
De afgelopen paar maanden werden er zo'n 34 reekalfjes gered van de maaimachines. Dit alles dankzij de hulp van een drone. De kalfjes konden worden opgespoord en met hun moeder worden herenigd, voordat de maaimachines van de boeren over de velden zouden gaan.
Reekalfjes
Bij Winterswijk in de buurt is het een jaarlijks probleem dat reekalfjes hun moeder kwijtraken en zich vervolgens verstoppen in de graslanden. Boeren die de velden moeten maaien, zien de reekalfjes echter niet, met alle gevolgen van dien. Verschrikkelijk! Maar dit jaar werd daar een perfecte oplossing voor gevonden!
Drone
Tussen 5 mei en 1 juli werd in Winterswijk een drone ingezet die een warmtecamera bevatte. Dankzij deze warmtecamera konden ze de reekalfjes lokaliseren. Met de drone werden zo'n zeventig weilanden afgespeurd. En de zoektocht had een behoorlijk goed resultaat! In totaal werden er 34 reekalfjes weer met hun moeder herenigd, voordat ze maaimachines over de velden gingen.