10 jaar sd-geheugen
In tien jaar tijd is de maximale opslagcapaciteit van het sd-geheugen met een factor 8.000 vergroot. Waar de maximale capaciteit bij de introductie 8MB bedroeg, bieden de grootste kaarten momenteel plaats voor 64GB aan data.
Eind 2000 kon je maximaal 64MB kwijt op een sd-geheugenkaart. Het jaar daarop verviervoudigde de capaciteit naar maximaal 256MB. In 2004 verscheen de eerste kaart met 1GB opslag op de markt, in 2006 werden er grote stappen gezet met sdhc, deze update van de sd-standaard maakte kaarten met 4GB tot 32GB opslag mogelijk.
De opvolger van sdhc, het sdxc-formaat, werd in 2009 aangekondigd. Sdxc-geheugenkaarten bieden theoretisch opslagcapaciteit van 64GB tot maar liefst 2TB. De eerste camera’s met sdxc-ondersteuning en sdxc-geheugenkaarten komen dit jaar op de markt.
In de afgelopen 10 jaar zijn naar schatting 2,5 miljard sd-geheugenkaarten verscheept, daarmee is het sd-geheugen marktleider op gebied van multimedia-opslag.