Polaroid vraagt bescherming tegen schuldeisers
Nadat het vermeende schandaal aan het licht kwam, heeft Polaroid besloten om een financiële herstructurering door te voeren. De firma maakt hiervoor gebruik van de 'chapter 11-procedure' uit de faillisementswetgeving.
De oprichter van de Petters Group, Thomas Petters, werd in oktober gearresteerd op verdenking van o.a. fraude met post en het witwassen van geld. Ook sluisde hij in 1995 zakelijk geld door om een luxe levensstijl te kunnen financiëren. Petters zit nu nog in hechtenis.
Ondanks de problemen zegt Polaroid over genoeg financiële middelen te beschikken om tijdens de reorganisatie verder te kunnen werken. De firma laat zich er niet van weerhouden om volgend jaar nieuwe producten op de markt te brengen.
Bron: The Inquirer