Photokina: Leica werkt aan R10 en samenwerking met Phase One

Redactie DIGIFOTO Pro
Naast het 'grote' nieuws, het nieuwe S2-camerasysteem, heeft Leica op de Photokina meer bekendmakingen gedaan. Zo vertelde Dr. Andreas Kaufmann, de CEO van Leica Camera AG, dat de R10 er aan zit te komen. Wanneer is nog niet bekend.

Leica R10
De Leica R10 wordt de opvolger van Leica's R9. Een 'hybride'  35mm spiegelreflexcamera, zowel analoog als digitaal te gebruiken. Om digitale foto's te schieten met de R9 is wel een speciale module nodig. Waarschijnlijk wordt de R10 een 'gewone' digitale camera, zonder analoge mogelijkheden. Veel is er over de R10 nog niet bekend.

Samenwerking met Phase One
Leica gaat haar krachten bundelen met het Deense Phase One. De samenwerking heeft vooral betrekking op het nieuwe high-end S2-systeem van Leica. Phase One heeft ruimschoots ervaring in dit segment en zal met name op gebied van software en marketing Leica's nieuwe formaat ondersteunen. Leica zal in ruil haar expterise op gebied van optieken met Phase One delen.


afbeelding van Redactie DIGIFOTO Pro

Redactie DIGIFOTO Pro | Redactie

Bekijk alle artikelen van Redactie