Phase One lanceert Capture One 5.1

Julian Huijbregts
Phase One heeft versie 5.1 van Capture One beschikbaar gesteld. De basisversie krijgt een versimpelde werkomgeving met ‘pro’ bewerkingsopties. De Pro-versie krijgt verbeterde ruisreductie en moet efficiënter werken.

In de basisversie, Capture One 5.1, worden nieuwe functies toegevoegd voor selectieve kleurbewerking, het toevoegen van keywords en een clarity-tool, die volgens de makers ideaal is voor het optimaliseren van portretfoto’s.

Capture One Pro 5.1 brengt onder andere een nieuwe One-click spot removal-tool, geavanceerde ruisreductie en ‘negative clarity’ voor het gladstrijken van portretten. Ook moet het pakket beter in staat zijn met grote hoeveelheden data te werken.

Ook voegt de nieuwe versie cameraondersteuning toe voor de onderstaande modellen. De update is gratis te downloaden voor gebruikers van Capture One 5. Het volledige pakket kost 299 euro, de basisversie 99 euro.

  • Leaf Aptus II 8 (preliminary)
  • Leaf Aptus 75S, Aptus 65S, Aptus 54S
  • Leaf Afi 7, Afi 6, Afi 5
  • Leaf Aptus 75, Aptus 65, Aptus 22, Aptus 17
  • Sony Alpha DSLR-A500
  • Sony Alpha DSLR-A550
  • Canon 1D Mark IV
  • Nikon D3s