MustSee: Splitscreen 'A Love Story' (Nokia N8)

Redactie DIGIFOTO Pro
Het beeld in twee

Aan de kwaliteit is het niet te zien, maar het hele filmpje is opgenomen met een Nokia N8. Ja, je leest het goed: geen professionele camera, geen dure filmapparatuur, gewoon een mobiel. Al had  de maker, J.W. Griffiths, deze wel bevestigd op een Steadicam Smoothee die ervoor zorgde dat de 'camera' stabiel bleef.

A Love Story

Links zie je een vrouwenhand die het gordijn open doet, rechts een mannenhand die precies hetzelfde doet. De beelden staan helemaal gelijk aan elkaar maar spelen zich totaal ergens anders af. Naarmate de film verder gaat, komen de personages echter steeds dichterbij.

Het verhaal van twee mensen die hetzelfde doen en elkaar op het eind tegenkomen, is al vaak verteld en verbeeld, maar Griffiths weet door zijn splitscreen-techniek toch nog een leuke draai aan het verhaal te geven.

Prijs

'A Love Story' is niet zomaar een filmpje; de video is afgelopen weekend uitgeroepen tot winnaar van de 'Nokia Shorts 2011'. De film leverde de maker een geldprijs van tienduizend dollar op.

afbeelding van Redactie DIGIFOTO Pro

Redactie DIGIFOTO Pro | Redactie

Bekijk alle artikelen van Redactie