Fotograaf Koen Wessing (69) overleden
Fotojournalist Koen Wessing verwierf bekendheid met zijn foto's uit crisisgebieden. Hij legde eind jaren zestig stakingen en demonstraties over de hele wereld vast, maakte in de jaren zeventig naam met reportages over de val van dictator Pinochet in Chili en versloeg daarna de oorlogen in Nicaragua en El Salvador.
Reactie Louis Zaal
In een reactie laat directeur Louis Zaal van Hollandse Hoogte weten dat 'Koen een man van weinig woorden was, die altijd met veel en indrukwekkende fotoverhalen terugkwam'. Volgens Zaal voelde hij zich betrokken met het lot van onderdrukte volkeren en kon hij makkelijk contact maken met mensen wiens taal hij niet machtig was. 'Prachtige menselijke beelden waren niet zozeer bewijzen van armoede en onderdrukking: het waren meer beelden van menselijke trots en doorzettingsvermogen', aldus Zaal over het werk van Wessing.
Tentoonstelling Chili
Ook in Nederland was Wessing actief. Zo volgde hij de bezetting van het Maagdenhuis en de Nieuwmarktrellen in zijn geboortestad Amsterdam. Ook maakte hij van 1976 tot 1979 in opdracht van het Rijksmuseum een reportage over andere culturen in Nederland. Op 7 maart opent in Santiago de Chili een tentoonstelling van zijn werk, wat de eerste keer zal zijn dat zijn foto's van de coup in 1973 in het land te zien zullen zijn. Hij kan er zelf helaas niet meer bij zijn.
Naar aanleiding van zijn overleden, heeft chef fotografie van NRC Handelsblad Nicole Robbers zijn beste werk geselecteerd. Te bewonderen op de website van het NRC.