Canon produceert 40 miljoenste EOS-camera

Julian Huijbregts
Op 13 mei heeft Canon haar 40 miljoenste EOS-camera geproduceerd. De eerste EOS rolde in 1987 van de fabrieksband. Eind 2007 stond de teller op 30 miljoen. Het aantal digitale Canon-dslr’s evenaart nu de analoge camera’s.

In 2007 wist Canon te melden dat er van de destijds 30 miljoen geproduceerde EOS-reflexen 10 miljoen digitaal waren. Gezien de productie van de analoge spiegelreflexcamera’s zo goed als stil ligt is het totale aantal digitale EOS-camera’s nu gestegen tot 20 miljoen. Daarmee zijn er evenveel digitale als analoge EOS-slr’s geproduceerd. 

Canon begon in 1987 met het produceren van EOS-spiegelreflexcamera's. De naam EOS staat officieel voor Electro-Optical System, maar werd vooral gekozen om de Griekse godin van de dageraad, genaamd Eos.