Canon Japan dwingt werknemers naar huis om voort te planten

Julian Huijbregts
Twee keer per week dwingt Canon Japan haar werknemers exact om half zes naar huis te gaan. Met de maatregel wil de fabrikant haar werknemers stimuleren zich vaker voort te planten.

Door het licht en de verwarming uit te schakelen, worden de werknemers van het Canon­hoofdkantoor in Tokyo gedwongen het pand exact om half zes ’s avonds te verlaten. Niet gebruikelijk in Japan, waar een 10 a 12-urige werkdag als normaal beschouwd wordt.

Volgens woordvoerder Hiroshi Yoshinaga van Canon is de maatregel een onderdeel van het uitgebreide ‘geboorteprogamma’, dat het bedrijf voert. Ook levert deze vorm van ‘werktijdverkorting’ een welkome kostenbesparing op in deze economisch barre tijden.

Het huidige geboortecijfer van 1.34 in Japan is ruimschoots onder de benodigde 2 om de eigen populatie in stand te houden. Ook rukt de vergrijzing in Japan sneller op dan waar ook ter wereld.