Bieden vanaf 150.000 euro

Wederom bijzondere camera's bij 23e Westlicht Auction

Julian Huijbregts 3012
Op 25 mei gaan er in het Oostenrijkse veilinghuis Westlicht Auction weer tal van bijzondere camera's onder de hamer. Heb je nog een spaarpotje liggen, dan kun je meebieden op zeer zeldzame Leica's en andere klassiekers. Een dag eerder worden er foto's geveild.

Regelmatig schrijven we over de veilingen van Westlicht Auctions. Het veilinghuis in Oostenrijk weet keer op keer in het nieuws te komen met recordbedragen die neergeteld worden voor oude Leica's, Hasselblads die door de NASA zijn gebruikt en meer van dat soort zaken.

Op 25 mei is het weer zover, dan gaat de 23e Westlicht Auction van start. Het veilinghuis geeft alvast een voorproefje op de hoogtepunten, inclusief een prijsindicatie, dan weet je alvast wat je opzij moet zetten.

Leica III Mod. F LUXUS 'Karl Henkell'

Het pronkstuk van deze veiling is volgens Westlicht deze Leica III Mod. F LUXUS 'Karl Henkell'. Bieden op deze vergulde Leica uit 1931 begint bij 150.000 euro. Westlicht verwacht dat het toestel 250.000 tot 300.000 euro op gaat brengen.
Voor dat bedrag krijg je er wel twee (eveneens vergulde) objectieven bij. Het toestel is eigendom geweest van Karl Henkell, de maker van bubbeltjeswijn Henkell Trocken.

Leica bling bling

Chambre Automatique de Bertsch Outfit

Voor de liefhebbers van fotografie op natte platen is er deze ' Chambre Automatique de Bertsch Outfit'. Recent ontdekt en compleet in doos met accessoires. Zelfs met gebruikte en ongebruikte platen. Bieden vanaf 50.000 euro, het eindbedrag wordt verwacht tussen de 100.000 en 120.000 euro.

natte platen

Verder bevatten de hoogtepunten nog diverse Leica's, waaronder een M3 prototype. Ook gaan er een Hasselblad uit de collectie van de NASA en een Rolleiflex Stereo Prototype 'Hans Hass' onder de hamer. De volledige veilingcatalogus komt een maand voor de veiling beschikbaar.

Fotoveiling, 24 mei

Heb je al een camera en koop je liever een foto? Dat kan ook. Op 24 mei veilt Westlicht diverse werken van bekende fotografen. Wat dacht je bijvoorbeeld van een vintage zilverprint (42 bij 39,8 cm) van Irving Penn? Bieden vanaf 25.000 euro, verwacht een eindbedrag tussen de 50.000 en 60.000 euro.

Irving Penn
IRVING PENN (1917–2009) Woman in Chicken Hat (Lisa Fonssagrives-Penn), New-York 1949

Liever iets moderns? Dan kunnen we deze David Lachapelle aanbevelen. Stuk goedkoper ook, bieden begint bij 2000 euro en naar verwachting hoef je 'slechts' 4000 a 5000 euro af te rekenen om de print van 42,5 x 58,1 cm mee naar huis te nemen.

Lachapelle
DAVID LACHAPELLE (*1968) Alexander McQueen and Isabella Blow: Burning down the House, Essex 1996