Geruchten over een nieuwe instap-dslr van Nikon zijn niet nieuw en nemen nu hardnekkige vormen aan. Nikonrumors.com claimt 99 procent zeker te weten dat Nikon binnen enkele weken de D3100 aan zal kondigen.
Het nieuwe instapmodel zou een aantal interessante nieuwigheden krijgen. Zo is er nieuwe 10-megapixel cmos-sensor (de D3000 beschikt over een oude ccd), waarmee filmen in 1080p (AVCHD) bij 24 fps mogelijk is. Ook zou de D3100 gebruik kunnen maken van continue scherpstelling tijdens het filmen. Dat is te zien in patenten die onlangs zijn vrijgegeven.
Daarnaast wordt een nieuw focussysteem verwacht, met 11 of 12 punten die een groot deel van de zoeker zullen bedekken. Net als de D3000 zal de nieuwe camera maximaal 3 fps schieten en heeft de D3100 geen uitklapscherm. De kitlens is de bekende 18-55mm.
Officieel heeft Nikon nog niets bekendgemaakt over een nieuwe instap-dslr. Wel zegt Nikon-president Makoto Kimura dat er gewerkt wordt aan een compacte camera met verwisselbare objectieven.


Net terug van wintersport, of heb je nog steeds niks gedaan met de foto's van afgelopen zomer? Een fotoboek ma...
We hebben vaker het noorderlicht even voorbij zien komen in een time-lapse, maar toen Christian Mulhauser in N...
Het grote nieuws van Olympus is natuurlijk de terugkeer (in naam) van de OM, maar op dezelfde dag kondigen ze ...
Voor Pentax 645-camera's is er nu een nieuwe groothoek, met een beeldhoek gelijk aan 20mm op een kleinbeeldcam...