Boek
101 Billionaires
Rob Hornstra
Tekst: Hans Loos en Arnold van Bruggen
Pagina's: 172
Prijs: € 42,50
Het is niet ingewikkeld om achter de motieven van Hornstra te komen. De indringende beelden en teksten schetsen wat er zich achter de facade van de rijke elite en de glitter en glamour van het moderne Rusland. afspeelt. De foto's schetsen de problematiek van de provincieplaatsjes. De generatiekloof tussen een aan armoede, drugs en prostitutie verloren jeugd en de ouderen die het communistische verleden maar moeilijk kunnen loslaten.
De 101 beelden zijn rauw, confronterend en soms shockerend. De grootste kracht van het boek is misschien wel dat Hornstra treffend de vinger op de zere plek weet te leggen, zonder zich van 'ranzigheden' te bedienen.
Het fotoboek bevat opvallend veel tekst. De auteurs Arnold van Bruggen en Hans Loos verduidelijken daar waar het nodig is, wat we te zien krijgen.
De uitgave is verschenen in eigen beheer, in een oplage van 1000 stuks. De beschikbare voorraad is op het moment van schrijven geslinkt tot minder dan 50 exemplaren. Onlangs werd het boek door een internationale jury verkozen tot een van de beste fotoboeken van 2008.
De laatste exemplaren zijn nog te bestellen op de website van Rob Hornstra.





Net terug van wintersport, of heb je nog steeds niks gedaan met de foto's van afgelopen zomer? Een fotoboek ma...
We hebben vaker het noorderlicht even voorbij zien komen in een time-lapse, maar toen Christian Mulhauser in N...
Het grote nieuws van Olympus is natuurlijk de terugkeer (in naam) van de OM, maar op dezelfde dag kondigen ze ...
Voor Pentax 645-camera's is er nu een nieuwe groothoek, met een beeldhoek gelijk aan 20mm op een kleinbeeldcam...