MustSee: Solitude

Solitude is een korte film van Robin Risser over het universele gevoel van eenzaamheid dat ieder mens soms heeft. Risser schoot de film helemaal met een Canon 5D Mark II. Deze film maakte hij als afstudeerproject aan de Parijse kunstacademie ESAG-Penninghen.

Risser is van oorsprong schilder, dat is duidelijk zichtbaar in zijn fotografie en cinematografie. Net als in een schilderij heeft elk onderwerp in zijn film een betekenis. Hij liet zich inspireren door de beelden van kunstschilder Andrew Wyeth en qua belichting door Caravaggio. De film leunt inderdaad sterk op fotografie, de meeste scenes zijn eigenlijk mooie foto’s die toevallig bewegen. Solitude is geheel met daglicht opgenomen, ondersteund met reflectieschermen.

Risser koos voor de 5D Mark II omdat hij een fotografisch beeld wilde neerzetten met echte scherptedieptewerking. Ook de gevoeligheid van de sensor kwam goed van pas, omdat alle opnames met daglicht werden gemaakt.

Reacties (1)

Reageer

Avatar van Koos Koos 1-2-2010 10:43 -1

Een van de, zoniet dé beste 5D Mark II video die ik gezien heb...

Reageer

Anti-spam vraag:
Geef het aantal letters in het woord magazine.

Tags bij dit artikel

Gerelateerde artikelen

Fotoboekwedstrijd

Thema: Straatfotografie


Wil jij het boek 'Relics of the Cold War' van Martin Roemers winnen? Stuur dan je beste 'straatfoto' foto op. Inzenden kan tot en met 30 augustus 2010.

Meedoen

Magazine

Word abonnee


Kies het abonnement dat bij jou past.

Word abonnee

Maak kans op de DFPro Special

Lezersgallery

Jouw foto op onze homepage? Registreer gratis en upload je foto naar de lezersgallery. Wekelijks belonen we de beste inzending met de DIGIFOTO Pro Special: Photo Academy Award 2009.

Lees meer

blijf 'in touch'

Nu ook op Facebook

Volg ons op Twitter

Tweet met ons mee

Mijn DFPro

Inlog vergeten

Voer je e-mailadres of inlognaam in.
Je krijgt instructies per e-mail.

Registreer gratis

Voer je e-mailadres, gewenste
inlognaam en tweemaal het
wachtwoord in.