Sex Cinema Venus - Jan-Dirk van der Burg
In Sex Cinema Venus verbeeldt Jan-Dirk van der Burg aan de hand van een slideshow en foto’s de verhalen die zich de afgelopen dertig jaar achter de klapdeurtjes van deze Amsterdamse bioscoop hebben afgespeeld.
Expositie
Sex Cinema Venus
10 nov t/m 16 dec 2009
Locatie:
Foam_Fotografiemuseum
Amsterdam
Links:
www.jandirk.com
Foam toont in Foam_3h de tentoonstelling Sex Cinema Venus van Jan-Dirk van der Burg (1978). Sex Cinema Venus is de oudste seksbioscoop op de wallen in Amsterdam die als gevolg van gemeentelijke opschoonplannen spoedig zal verdwijnen.
Aan het Oudekerksplein op de Amsterdamse wallen klinkt het karakteristieke geratel van de Super 8-projector onafgebroken door. Om het kwartier verwisselt Ton Grootes, eigenaar van Sex Cinema Venus handmatig de Super 8 banden van pornofilms uit de jaren zeventig. Binnen afzienbare tijd zal het huidige karakter van de Wallen echter drastisch veranderen. De verwachting is dat de Gemeente Amsterdam de seksbioscoop zal opkopen en daarvoor in de plaats hoogwaardige commerciële activiteiten zal stimuleren. Voorlopig draait er nog voor een handvol trouwe liefhebbers elke week weer een nieuw programma pornofilms.
Van der Burg laat zich inspireren door het alledaagse leven. Zijn series belichten mensen die saai bezig lijken te zijn of er afzonderlijke hobby’s en bezigheden op na houden. Jan-Dirk van der Burg studeerde in 2003 af aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunst in Den Haag.

Laatste Loodjes, 2009 © Jan-Dirk van der Burg

V1, 2009 © Jan-Dirk van der Burg

Venus, 2009 © Jan-Dirk van der Burg
Gerelateerde artikelen
Nu in de kiosk
DIGIFOTO Pro 2.2010
Fotowedstrijd
Win een fotoreis naar Finland
Beren fotograferen in Finland? Doe mee met onze fotowedstrijd 'Natuur & Landschap'. De hoofdprijs bestaat uit een privéfotoreis t.w.v. 2600 euro.
Maak kans op de DFPro Special
Lezersgallery
Jouw foto op onze homepage? Registreer gratis en upload je foto naar de lezersgallery. Wekelijks belonen we de beste inzending met de DIGIFOTO Pro Special: Photo Academy Award 2009.
Magazine
Word abonnee
blijf 'in touch'
Nu ook op Facebook
Blijf in 'touch'
Julian Huijbregts




Reacties (0)